خبر فوری
This content is not available in your region

خلبان ارشد قذافی ازدستورکشتار مردم سر باز زد

خلبان ارشد قذافی ازدستورکشتار مردم سر باز زد
اندازه متن Aa Aa

ویدئویی منتسب به علی عطاالله العبیدی یکی ازخلبانان ارشد نیروی هوایی سابق ارتش قذافی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن عنوان می کند دستور کشتار مردم را تاب نیاورده و با پای پیاده خود را از طرابلس به مصراته رسانده است، شهری که بیش از چهل روز است صحنه کشتار و خشونت نیروهای معمرقذافی علیه مخالفان است و نیروهای ناتو در حفاظت از جان شهروندان در آنجا، متهم به کم کاری شده اند.

در همین رابطه عبدالفتاح یونس، فرمانده نیروهای مخالف معمر قذافی گفته بود:“ناتو آنچه را ما می خواستیم به ما نداد. اگر ناتو می خواست مصراته را آزاد کند، باید قبلا این کار را انجام می داد. ما بمباران نمی خواهیم که در آن غیرنظامی ها کشته بشوند. اگر ناتو یک هفته دیگر دست روی دست بگذارد، کار مصراته تمام است و هیچ غیرنظامی در آن زنده باقی نمی ماند. همه مردم مصراته کشته خواهند شد و مسئولیت چنین جنایتی به عهده جامعه جهانی خواهد بود”.

از سوی دیگر ناتو با تاکید بر اولویت آزاد سازی مصراته می گوید فقط بدلیل استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی مجبور به تغییر تاکتیک خود درعملیات نظامی شده است.

نیروهای معمر قذافی سه شنبه برای مدت هفت ساعت بطور متوالی شهر مصراته ، سومین شهر مهم لیبی را بمباران کردند و وضعیت این شهر هر لحظه بحرانی تر می شود. نیروهای مخالف دولت اعلام کرده اند که جریان حملات دیروز دستکم دو نفر کشته و سی نفر دیگر مجروح شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.