وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کمبود آب و غذا ساکنان آبیجان را تهدید می کند

کمبود آب و غذا ساکنان آبیجان را تهدید می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک هفته پس از شدت گرفتن درگیری ها در آبیجان مهمترین شهر ساحل بین حامیان آلاسان واتارا و لوران باگبو، برق و آب آشامیدنی شهر قطع و کمبود آب و غذا ساکنان را تهدید می کند.
 
با یکی از ساکنان آبیجان مصاحبه ای تلفنی انجام داده ایم تا از شرایط زندگی ساکنان شهر بگوید. او که بازرگان و در منطقه آجانه در شمال شهر زندگی می کند نخواست نامش فاش شود.
 
وی گفت: “احتمال وقوع بحران انسانی قوی است. مردم از صبح زود بیدار و با سطل های آب در دست، اینجا و آنجا دنبال آب می گردند که کار آسانی نیست. بعد از چهار روز هیچ آبی برای ما باقی نخواهد ماند. خوشبختانه ما هیچ نوزاد و فرزندی نداریم.
 
تا جایی که می توانستیم افراد را از اینجا خارج کردیم و فقط بزرگسالان باقی مانده اند. ما حمام نمی کنیم تا آب صرفه جویی شود. مردم از پمپ های آب برای بدست آوردن آب از چاه ها استفاده می کنند.
 
منتظریم تا از اینجا خارج شویم، نمیدانم منتظر چه هستیم. به نیروهای فرانسه تلفن می کنیم اما جوابی نمی گیریم. تلفن ها نیز قطع شده اند. تعجب می کنم که آلان امکان مکالمه تلفنی ما ممکن شده است، نه اینترنتی است و نه امکان هیچ ارتباط دیگری.
 
منتظریم. کسان زیاد دیگری همراه ما هستند و همگی منتظریم تا از اینجا منتقل بشویم.
نمی دانیم، نمی دانیم بحران وخیم تر خواهد شد یا نه. شاید برای سیر کردن شکم غارت به پا شود.“