خبر فوری

حسنی مبارک پس از دو ماه سکوت خود را شکست

حسنی مبارک پس از دو ماه سکوت خود را شکست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تلویزیون العربیه پس از دو ماه از واگذاری قدرت توسط حسنی مبارک، صدای ضبط شده رئیس جمهوری سابق مصر را پخش کرد. حسنی مبارک 83 ساله در این پیام صوتی اتهامهای فساد مالی علیه خود و خانواده اش را «بی‌اساس» خواند.

او تاکید کرد همان طور که پیش‌تر گفته بود هیچ دارایی و حساب بانکی خارج از مصر ندارد و با ماموران تحقیق و در این باره همکاری خواهد کرد.

حسنی مبارک بهمن ماه سال گذشته در پی تظاهرات مردم مصر در قاهره و شهرهای دیگر پس از سی سال به کناره گیری از قدرت مجبور شد.

دادستان عمومی مصر داراییهای او و خانواده اش را مسدود و آنها را ممنوع الخروج کرد. محل اقامت کنونی حسنی مبارک نامعلوم است.

مخالفان رئیس جمهوری سابق مصر خواهان محاکمه سریع او هستند و حتی پس از سرنگونی آقای مبارک به تجمع‌های اعتراضی خود در میدان تحریر قاهره ادامه داده اند. جمعه و شنبه نیروهای امنیتی که قصد متفرق کردن تجمع کنندگان را داشتند دو نفر را کشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.