خبر فوری

دستیابی نیروهای باگبو به موفقیت مقطعی در آبیجان

دستیابی نیروهای باگبو به موفقیت مقطعی در آبیجان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وکلای آلاسان واتارا، رئیس جمهوری ساحل عاج از دید جامعۀ بین المللی از سازمان ملل متحد و فرانسه خواسته اند برای از بین بردن سلاح های سنگین باگبو اقدام کنند.

نیروهای وفادار به لوران باگبو، رئیس جمهور خودخواندۀ ساحل عاج، موفق به شکست حصر اقامتگاه وی شده اند. آنها روز یکشنبه توانستند با حمله به نیروهای آلاسان واتارا، بخش هایی از آبیجان، شهر اقتصادی مهم این کشور را پس بگیرند.

به گفتۀ یک سخنگوی نیروهای صلح بان سازمان ملل متحد، سربازان لوران باگبو عصر شنبه با سلاح های سنگین هتل محل اقامت آلاسان واتارا را هدف قرار دادند. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد نیز به این حمله پاسخ داده اند.

اکنون نیروهای باگبو از سوی یگان های ویژه ای از سربازان آنگلولایی حمایت می شوند. آلاسان واتار در آخرین پیام خود خواستار بی طرفی نیروهای باگبو و محاکمۀ وی در دادگاه شده بود.

نیروهای واتارا در هفته های گذشته بخش های بسیاری از آبیجان را در اختیار گرفته بودند.

درگیری های پی در پی در آبیجان، کمبود مواد غذایی و ممنوعیت رفت و آمد در بخش هایی از آن زندگی را برای نزدیک چهار میلیون نفر شهروند آن دشوار کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.