خبر فوری

اسرائیل: پاسخ به حملات بعدی حماس شدیدتر خواهد بود

اسرائیل: پاسخ به حملات بعدی حماس شدیدتر خواهد بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در روزی که مقامهای اسرائیل و حماس برای آتش بس ابراز تمایل کرده بودند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در جلسه هیات دولت گفت که اگر حملات به شهروندان و سربازان اسرائیلی ادامه پیدا کند، پاسخ اسرائیل شدیدتر خواهد بود.

وزیر دفاع اسرائیل گفته بود که درصورت توقف حملات خمپاره ای حماس، ارتش اسرائیل به حملات هوایی به غزه پایان می دهد.

سامی ابوزهری، سخنگوی حماس می گوید: «حماس علاقه ای به افزایش تنشها ندارد. حالا توپ در زمین اسرائیلیها است و اگر آنها واقعا خواهان آرامش باشند، آرامش به منطقه برمی گردد. پیام ما به «رهبران اشغالگران» این است که آرامش از طرف شما با آرامش از طرف ما همراه خواهد بود.»

اسرائیل به مدت سه روز پیاپی غزه را هدف بمباران هوایی قرار داده است. شمار کشته های حملات هوایی اسرائیل فقط در روز پنجشنبه به 19 نفر رسید که چند نفر از آنها غیرنظامی هستند.

اسرائیل حملات هوایی اخیر را پاسخی دانسته به حمله موشکی حماس به یک اتوبوس حامل دانش آموزان که در آن یک نوجوان شانزده ساله اسرائیلی به شدت زخمی شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.