خبر فوری

باگبو پس از دستگیری: امیدوارم درگیری ها متوقف شود

باگبو پس از دستگیری: امیدوارم درگیری ها متوقف شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از هفته ها درگیری سرانجام لوران باگبو که از سال 2000 تاکنون بر ساحل عاج حکمرانی می کرد در محل اقامتش در شهر آبیجان دستگیر شد.

اگرچه باگبو پیش از این گمان نمی کرد که اینگونه از قدرت برکنار شود اما به محض ورود نیروهای طرفدار واتارا، همراه با همسرش بدون هیچگونه مقاومتی تسلیم شد . مخالفان همچنین پسر باگبو را نیز که در این محل به سر می برد، دستگیر کردند.

لوران باگبو از زمان آغاز و افزایش درگیری ها در شهر آبیجان همراه با خانواده و گروهی از طرفدارانش در کاخ ریاست جمهوری به سر می برد و نتوانسته بود از این محل خارج شود.

لوران باگبو پس از دستگیری به خبرنگار شبکه حامی رقیب خود آلاسان واتارا گفت:“امیدوارم بحران به وجود آمده در بین شهروندان در همین جا متوقف شود و به زودی برای اینکه کشور به مسیر عادی خود ادامه دهد به نتیجه ای قابل قبول برسیم .”

بعد از دستگیری باگبو و خانواده اش و با هجوم طرفداران واتارا به محل زندگی آنها،درگیری شدیدی میان طرفداران دو گروه صورت گرفت .

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.