خبر فوری

مخالفان لیبی همچنان در انتظار سلاح

مخالفان لیبی همچنان در انتظار سلاح
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مخالفان معمر قذافی هم چنان باید منتظر بمانند تا کمکهای تسلیحاتی دریافت کنند.

روزچهارشنبه نمایندگان دست کم بیست کشور جهان در دوحه قطر گردهم آمدند تا راه حل سیاسی برای بحران لیبی بیابند. در این اجلاس بسیاری از کشورهای شرکت کننده با واگذاری اسلحه به مخالفان بطور ضمنی موافقت کردند اما تا عملی شدن این طرح باید هم چنان منتظر ماند. وزرای خارچه کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه آفریقا، اتحادیه عرب، دبیرکل سازمان ملل، دبیر کل ناتو و نمایندگان شورای ملی موقت لیبی در این نشست درباره چالشهای پیش رو در لیبی به بحث و گفتگو پرداختند.

این نشست که موسوم به گروه تماس لیبی است به ابتکار دولت قطر در این کشور برگزار شد. نخست وزیر قطر در این نشست گفت که تنها راه حل خروج از بحران، واگذاری قدرت توسط رهبر لیبی، معمر قذافی است.

خبر نگار یورونیوز مستقر در دوحه می گوید:

“مخالفان لیبی تماسهایی با جامعه بین الملل گرفته اند و از آنها خواسته اند تا در ازای فروش نفت کمکهای درمانی و انساندوستانه از این گروه در یافت کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.