خبر فوری
This content is not available in your region

اسلامگرایان تندرو، گروگان ایتالیایی را کشتند

نظرها
اسلامگرایان تندرو، گروگان ایتالیایی را کشتند
اندازه متن Aa Aa

ویتوریو اریگونی، فعال حقوق بشر ایتالیایی که روز پنجشنبه توسط یک گروه اسلام گرای تندرو موسوم به سربازان ارتش محمد در غزه ربوده شده بود به دست آنها کشته شد.

این گروه سلفی که به سربازان ارتش محمد مشهور است، با انتشار تصاویری از دستگیری این خبرنگار یتالیایی در یوتیوب اعلام کردند، در صورتی که حماس اعضای این گروه را که ماه گذشته دستگیر کرده آزاد نکند ،وی را خواهند کشت.

ویتوریو اریگونی، فعال حقوق بشر ایتالیایی و مدافع حقوق فلسطینی ها بود و از سال 2008با جنبش آزادی غزه همراه شد.او همواره در گفت و گوهای خود اعلام کرده بود که خواهان کمک به مردم فلسطین است تا آنها نیز همچون مردم ایتالیا و یا دیگر کشورهای جهان بتوانند به حقوق واقعی خود برسند.

ایهاب حسین، سخنگوی حماس در واکنش به این اقدام گفت: “انجام چنین رفتار زشت و ناپسندی که جایی که در باورها و اعتقادات فلسطینی ها ندارد، بسیار منفور است. ما تا دستگیری تمامی اعضای این گروه به فعالیت خود ادامه خواهیم داد و همه انها را در برابر قانون مجازات خواهیم کرد.”

این اولین باری نیست که این گروه سلفی تندرو اقدام به گروگان گیری خبرنگاران خارجی می کند و پیش تر نیز آنها آلن جانستون یکی از خبرنگاران شبکه بی بی سی را گروگان گرفته بودند.

یکی از همکاران اریتونی با ناباوری در مورد قتل وی می گوید:” برای او. غزه همچون خانه اش بود . او می خواست برای دیدن پدرش به ایتالیا برود اما با آغاز درگیری های جدید میان فلسطین و اسراییل دراینجا ماند تا شاید کمکی باشد. آنها او را پیش از مرگ کتک زده اند . نمی توانم باور کنم، چنین اتفاقی رخ داده است.”

منابع امنیتی حماس می گویند جسد این خبرنگار ایتالیایی را ساعاتی پس از ربوده شدن، پیدا کرده اند. یک مقام حماس نیز اعلام کرده که در رابطه با قتل این شهروند 36 ساله ایتالیایی یک نفر دستگیر و چند نفر دیگر نیز شناسایی شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.