خبر فوری

کاسترو بدنبال اصلاحات در کوبا

کاسترو بدنبال اصلاحات در کوبا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رائول کاسترو،رئیس جمهوری کوبا روز یکشنبه اعلام کرد، مدت زمان اشغال پست های مهم سیاسی این کشور به دو دوره متوالی پنجساله محدود می شود.

رائول کاسترو، که پس از بیماری و کناره گیری داوطلبانۀ برادرش فیدل کاسترو از قدرت، ریاست جمهوری کوبا را بر عهده دارد گفت، این تصمیم که خون تازه ای را به رگهای دولت تزریق می کند شامل خود وی نیز می شود.

یکی از شهروندان کوبا در این باره گفت: “باید ببینیم این تصمیم چگونه عملی می شود. ما نمی خواهیم مثل کشورهای اروپای شرقی شاهد سقوط کشور خود باشیم .”

یکی دیگر از شهروندان با اشاره به ارنستو چه گوارا، چهره انقلابی کوبا گفت: “ همانگونه که چه گورا می گفت، نمی خواهم دستاوردهای انقلاب از دست برود، حتی یک ذرۀ آن. تا زمانی که آنان از احترام برخوردارند برای من فرقی ندارد که آنها ده، بیست، سی یا چهل سال بر مسند باشند.”

با پیروزی انقلاب کوبا به رهبری فیدل کاسترو و سرنگونی رژیم دیکتاتوری وقت باتیستا در سال 1959 میلادی، حزب حاکم کمونیست بیش از نیم قرن قدرت را در هاوانا در دست داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.