خبر فوری

اصرار مخالفان یمنی بر کناره گیری صالح از قدرت

اصرار مخالفان یمنی بر کناره گیری صالح از قدرت
اندازه متن Aa Aa

 
در تیراندازی نیروهای امنیتی یمن به سوی در تظاهرات کنندگان ومخالفان علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری در دو روز اخیر، حداقل چهار تن کشته و صد تن دیگر زخمی شدند.
 
با الهام از انقلاب های تونس و مصر، معترضان یمنی از 21 بهمن ماه سال گذشته خواهان کناره گیری فوری آقای صالح از قدرت هستند و علیرغم برخورد خشن نیروهای امنیتی، بر اصلی ترین خواسته خود پافشاری می کنند. 
 
سی و دو سال است که آقای صالح در یمن حکومت می کند و دورۀ ریاست جمهوری وی دوسال دیگر به اتمام می رسد. وی گفته است با سپردن قدرت در “دستانی مطمئن“، حاضر به ترک قدرت است.
 
یکی از تظاهرات کنندگان گفت:” در تظاهرات دیروز به تظاهرات کنندگان حمله شد و پزشکان زن ربوده شدند. این وقایع نشان می دهد چقدر رژیم مستاصل و درمانده است.“ 
 
کشته و زخمی شدگان از شهرهای صنعا و تعز بوند. روز چهارشنبه در شهر حدیده نیز، موتورسواری به سوی نمازگزاران آتش گشود که به کشته شدن یک تن منجرشد. 
 
اعتراضات یمنی ها در حالی ادامه می یابد که اولین نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره یمن روز سه شنبه به دلیل مخالفت روسیه و چین بدون نتیجه ماند و پیشنهاد مذاکره شورای خلیج فارس به مخالفان نیز به جایی نرسیده است.
 
از آغاز اعتراضات در یمن بیش از 123 نفر کشته شده اند. 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.