وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پایان بدون نتیجۀ نشست فوق العادۀ شورای امنیت سازمان ملل

پایان بدون نتیجۀ نشست فوق العادۀ شورای امنیت سازمان ملل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نشست فوق العادۀ شورای امنیت سازمان ملل بر سر یمن روز سه شنبه بدون نتیجه پایان یافت. به گفتۀ یک دیپلمات غربی، به دلیل مخالفت روسیه و چین، اعضای این شورا موفق نشدند بر سر بیانیۀ پایانی در مورد یمن به توافق برسند. این نخستین نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد خشونت ها علیه معترضان در یمن طی سه ماه گذشته است.

همزمان با این نشست، سرکوب معترضان در یمن روز سه شنبه نیز ادامه یافت و در جریان تظاهرات در شهرهای صنعا و تعیز، دستکم سه نفر به ضرب گلولۀ پلیس کشته شدند. منابع بیمارستانی این دو شهر همچنین از مجروح شدن بیش از صد نفر در این تظاهرات خبر می دهند.

مخالفان در یمن از ماه فوریه به اینسو با تظاهرات گسترده در این کشور خواهان برکناری رییس جمهوری یمن هستند. ولیعهد یمن بارها بر آمادگی خود برای مذاکره با مخالفان تاکید کرده است.

به همین منظور، نشستی با حضور نمایندگان دولت یمن و وزرای امور خارجۀ کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس روز سه شنبه در ابوظبی برگزار شد اما رهبران مخالفان یمن با پافشاری مجدد بر کناره گیری علی عبدالله صالح، رییس جمهوری یمن از قدرت از حضور در این نشست خودداری کردند. علی عبدالله صالح از 32 سال

پیش به اینسو به عنوان رییس جمهوری یمن قدرت را در این کشور در اختیار دارد.