خبر فوری

با موبایل آیفون لحظه به لحظه ردیابی می شوید

با موبایل آیفون لحظه به لحظه ردیابی می شوید
اندازه متن Aa Aa

ارتباطات و استفاده از اینترنت و موبایل بخش جدایی ناپذیری از زندگی روزمرّه شده است و عدم استفاده از آنها شاید غیرممکن. اما سوالی که پیش می آید این است که آیا آنها به پیچیدگی زندگی نیافزوده و حریم خصوصی را زیر سوال نبرده اند؟

متخصصان اینترنت دریافته اند که موبایل های آیفون و نیز آی پدهای ساخت شرکت اپل اطلاعات مربوط به تردد و جایجایی شما را لحظه به لحظه می دانند و در فایل مخفی خودشان ذخیره می کنند.

اگر آیفون و آی پد شما با کامپیوتر شخصی تان هماهنگ وهمزمان و یا به اصطلاح سینکرونایزد شده باشد، اطلاعات مربوطه به کامپیوتر شخصی شما نیز منتقل می شود.

این به این معناست که اگر کسی آیفون، آی پد و یا رایانۀ شما را بدزدد و یا به آنها دسترسی داشته باشد می تواند با یک نرم افزار و برنامۀ ساده بفهمد که در چه زمانی و دقیقا در چه مکانهایی بوده اید.

ایرادی که به شرکت اپل وارد است این است که آگاهانه کاربران آیفون و آی پد را نسبت به ذخیره این گونه اطلاعات بی اطلاع نگاه داشته و نمی گوید که چگونه می توان این سیستم ذخیره اطلاعات مربوط به تردد و جابجایی را از کار انداخت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.