خبر فوری
This content is not available in your region

هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در مصراته

هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در مصراته
اندازه متن Aa Aa

ارتش ایالات متحده آمریکا در لیبی برای مقابله با نیروهای معمر قذافی در شهر مصراته اقدام به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین کرده است.

مخالفان قذافیف ضمن استقبال از ورود این هواپیماهای آمریکایی ابراز امیدواری کردند که این اقدام بتواند به نجات جان غیرنظامیان در مصراته کمک کند.

ژنرال جیمز کارترایت، معاون رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به دلایل استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین گفت:” استفاده از آنها در این منطقه بسیار مناسب است. ما باید میزان تلفات را پایین بیاوریم و این بهترین روش برای چنین اقدامی است.”

دولت باراک اوباما روز پنجشنبه نسبت به احتمال استفاده از بمب های خوشه ای توسط نیروهای معمر قذافی علیه مخالفان هشدار داد. در همین حال هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور به حملات خود علیه نیروهای معمر قذافی برای کمک به مخالفان ادامه خواهند داد.

مصراته از مراکز اصلی مخالفان در لیبی است که تنها دویست کیلومتر با طرابلس، پایتخت این کشور فاصله دارد. این شهر طی هفته های گذشته تاکنون در محاصره نیروهای سرهنگ قذافی بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.