خبر فوری
This content is not available in your region

بهت کاربران سونی از افتادن اطلاعات شخصی شان به دست هکرها

نظرها
بهت کاربران سونی از افتادن اطلاعات شخصی شان به دست هکرها
اندازه متن Aa Aa

برخی کاربران بازی‌های رایانه‌ای سونی بهت زده هستند و برخی نیز به دلیل سرقت داده‌های شخصی شان و اطلاع رسانی ناقص از این شرکت ناامید شده‌اند. شبکۀ بازی های پلی استیشن و سرویس‌های موسیقی و ویدئوی شرکت “سونی“  با نزدیک ۷۷ میلیون کاربر در فاصلۀ روزهای ۱۷ تا ۱۹ آوریل قربانی یکی از بزرگ‌ترین موارد سرقت داده‌های شخصی در طول تاریخ توسط هکرها شده است. 
 
پس از اعلام هک شدن داده های شخصی افراد این شرکت اعلام کرد که گذشته از رمز ورود به شبکه، اطلاعات شخصی شامل مشخصات و شمارۀ کارت‌های اعتباری کاربران نیز به سرقت رفته است.
 
یکی از کسانی که اطلاعات او به سرقت رفته دربارۀ حملۀ هکر‌ها گفته است:«ابتدا نمی‌دانستم چه اتفاقی رخ داد. نمی‌دانستم صفحه هک شده یا آن را مسدود کرده‌اند. مسئولان هنوز اطلاعات دقیقی در مورد اطلاعات به سرقت رفته به من نداده‌اند.»
 
برخی کارشناسان بر این باورند که اتفاق‌هایی مانند هک این نوع داده‌ها پیامدهای بلندمدت دارد و باعث بدبینی به موضوع ثبت داده های شخصی افراد از سوی مراکز یا شرکت های گوناگون می‌شود.
 
شرکت سونی زمان آغاز به کار دوبارۀ قسمت هک شده را اعلام نکرده است. هنوز مشخص نیست که چه کسی این اقدام را به انجام رسانده است. اما برخی گمانه زنی ‌ها از انتقام به دلیل شکایت سونی از فردی است که یکی از پلی استیشن‌های سونی را طوری هک کرده بود که می‌شد روی آن بازی های کپی شده یا برنامه نویسی شده را نیز اجرا کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.