خبر فوری
This content is not available in your region

حزب محافظه کار کانادا در صدر نتایج اولیۀ انتخابات پارلمان

نظرها
حزب محافظه کار کانادا در صدر نتایج اولیۀ انتخابات پارلمان
اندازه متن Aa Aa

حزب محافظه کار کانادا به رهبری نخست وزیر این کشور توانست در صدر انتخابات پارلمان این کشور قرار گیرد. این نخستین باریست که یک حزب محافظه کار سه بار پیاپی در سه انتخابات مختلف در صدر قرار می گیرد.

کاندیداهای این حزب 155 کرسی از پارلمان را کسب کرده اند. نمایندگان این حزب در 165 شهرستان کانادا نسبت به رقبای خود به برتری دست یافته اند. حزب دمکراتیک با71 کرسی و حزب لیبرال نیز با 30 نمایندۀ منتخب به پارلمان راه خواهند یافت.

نتایج اعلام شده هنوز قطعی نیستند و امکان دارد تعداد کرسی های اعلام شده به هنگام اعلام نتایج نهایی تغییر کند اما پیروزی نسبی حزب محافظه کار کانادا به رهبری استفان هارپر قطعی است.

طی هفته های اخیر، دولت استفان هارپر تحت انتقادات شدید احزاب مخالف قرار داشتند. استفان هارپر که به دلیل عدم رای اعتماد پارلمان به بودجۀ سال 2011 مجبور به انحلال دولت و استعفا شده بود، اینک باید به تشکیل دولت جدید خود بیاندیشد.

نخست وزیر به رای دهندگان هشدار داده است که احزاب لیبرال و نئودموکرات ممکن است با تشکیل دولتی ائتلافی مانع برنامه های اقتصادی دولت بشوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.