خبر فوری
This content is not available in your region

پرسشهای بدون پاسخ درباره مرگ بن لادن

نظرها
پرسشهای بدون پاسخ درباره مرگ بن لادن
اندازه متن Aa Aa

اسامه بن لادن در هنگام کشته شدن مسلح نبود. این تازه ترین روایت دولت آمریکا از آخرین لحظات زندگی رهبر القاعده بود. این در حالی است که پیش تر باراک اوباما گفته بود اسامه بن لادن در یک درگیری با نیروهای آمریکایی کشته شد. تصاویر منتشر شده از خانه بن لادن هم حاکی از وقوع درگیری در درون خانه است.

این فقط نمونه ای از ابهاماتی است که درباره مرگ رهبر القاعده ایجاد شده است. و به نظر می رسد هرچه آمریکا جزئیات بیشتری از ماجرای قتل بن لادن را منتشر می کند، بر این ابهامات افزوده می شود.

بیشتر بخوانید…

حتی سخنگوی کاخ سفید سه شنبه مجبور شد صحبتهای یک مامور بلندپایه وزارت دفاع را تصحیح کند که گفته بود زنی که با بن لادن بود کشته شد. او گفت این زن مجروح شده است.

منتقدان روایت رسمی دولت آمریکا از مرگ بن لادن می گویند چرا هنوز تصویری از جنازه بن لادن منتشر نشده است، در حالی که دولت آمریکا گفته است چنین عکسی وجود دارد.

آمریکا گفته است که جنازه بن لادن مطابق با آداب اسلامی به دریا انداخته شد. پس از غسل و پوشاندن در کفن. در حالی که مسلمانان جنازه را دفن می کنند.

ماموران اف‌بی‌آی نام بن لادن را از فهرست افراد تحت تعقیب خارج کرده اند، اما به نظر می رسد پرونده بن لادن برای افکار عمومی دنیا هنوز به طور کامل بسته نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.