خبر فوری
This content is not available in your region

ارائه گزارش کمیسیون اروپا برای اصلاح شنگن

نظرها
ارائه گزارش کمیسیون اروپا برای اصلاح شنگن
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه تحت فشار فرانسه که نگران ورود هزاران مهاجر تونسی به این کشور است، پیشنهادهایی را برای تشدید کنترل بر مرزهای شنگن ارائه داد.

از زمان بحران تونس و لیبی حدود 25 هزار مهاجر غیر قانونی که اغلب تونسی بوده اند وارد جزیره لامپدوزا در جنوب ایتالیا شده اند تا به خانواده های خود در فرانسه بپیوندند.

دولت ایتالیا هم برای آنها تسهیلاتی فراهم کرد تا وارد فرانسه شوند و همین امر باعث بروز تنشهایی در مرز دو کشور برای ممانعت از ورود آنها به فرانسه شد.

مطابق گزارش ارائه شده به کمیسیون اروپا، در صورت عدم توانایی یک کشور در مقابله با موج مهاجران، برقراری موقت کنترل بر مرزهای ملی، ممکن است به اجرا درآید.

در حال حاضر برقراری موقت کنترل بر مرزهای ملی در 25 کشور عضو پیمان شنگن، فقط در صورت تهدیدی جدی علیه نظم عمومی و یا به خطر افتادن امنیت داخلی کشورهای عضو، امکان پذیر است.

وزرای کشور اتحادیه اروپا در جلسه فوق العاده پنجشنبه هفته آینده خود در بروکسل، این پیشنهاد کمیسیون اروپا را به بحث و بررسی خواهند گذاشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.