خبر فوری
This content is not available in your region

اسرائیل با پیمان اتحاد در میان فلسطینیان مخالف است

نظرها
اسرائیل با پیمان اتحاد در میان فلسطینیان مخالف است
اندازه متن Aa Aa

اسرائیل از اتحاد میان فلسطینیان خوشنود نیست. پیمان میان محمود عباس و اسماعیل هانیه برای اسرائیل تز ضد صلح است.
 
سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل می گوید:
 
“تا آنجا که حماس به خشونت متعهد است نمی توان دید که چگونه یک دولت فلسطینی می تواند نقشی سازنده ایفاء کند و ما باید جانب احتیاط را نگاهداریم.”
 
اسرائیل از هم اکنون اقداماتی مترتب ساخته است. روز یکشنبه، اسرائیل از انتقال مبلغ 60 میلیون یورو وجه مالیاتی و گمرکی که برای فلسطینیان جمع آوری شده بود، جلوگیری کرد.
 
اما درگیری واقعی میان فلسطینیان و اسرائیل در صحنه بین المللی صورت می گیرد. قرار است در پایان تابستان، فلسطینیان از سازمان ملل خواهان آن شوند که قلمروشان بعنوان یک کشور مستقل شناخته شود. آمریکا و اسرائیل با این تقاضا مخالفند.
 
معاون نخست وزیر اسرائیل می گوید:
 
“آنچه باید در این روزها انجام شود، جلوگیری از تلاش فلسطینیان برای برسمیت شناخته شدن قلمروشان است. اگر آنها برسمیت شناخته شوند، این امر به ایران کمک خواهد کرد که در آن یک پایگاه دیگر در خاور میانه ایجاد کند.”
 
افزوده شدن یک طرف دیگر به جبهه فلسطینیان، امر از سر گیری مذاکره با آنها را دشوارتر می کند. در ماه سپتامبر گذشته، آمریکا تلاش کرد که مواضع طرفین را بهم نزدیک کند، اما با خودداری اسرائیل در تمدید مکث درعملیات ایجاد آبادیهای یهودی نشین در ساحل غربی، در این امر شکست خورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.