خبر فوری
This content is not available in your region

شادی فلسطینیان از صلح فتح و حماس

نظرها
شادی فلسطینیان از صلح فتح و حماس
اندازه متن Aa Aa

بسیاری از فلسطینی ها روز چهارشنبه پس از اعلام امضای مواقفت نامۀ آشتی فتح و حماس در قاهره، پایتخت مصر، در اراضی فلسطینی برای ابراز شادمانی خود به خیابان رفتند. آنها با حضور خود در خیابان ها آشکار کردند که خواهان پیشرفت واقعی در رابطۀ فتح و حماس هستند.
 
یکی از مردم غزه می گوید:«ما در نوار غزه از آشتی گروه های فلسطینی بسیار خوشحال هستیم. چهار سال برای این روز انتظار کشیدیم. اختلافات موجود روند بسیاری از امور را در اینجا متوقف کرده بود.“ 
 
در رام الله، نیز آشتی دو گروه درگیری فلسطینی نویدبخش آینده ای متفاوت برای جوانان بوده است.  
 
یکی از جوانان اهل رام الله می گوید: “من بسیار خوشحالم چون بعد از چهار سال تفرقه و جدایی میان اهل غزه و کرانه باختری رود اردن این توافق نامۀ آشتی در نهایت به امضا رسید. مردم در حال حاضر بار دیگر متحدند و به آینده و پایان اشغال سرزمین های فلسطینی نظر دارند.”
 
همچنین در منطقۀ اشغالی جنین در کرانه باختری رود اردن نیز مردم به شادی مشغول بودند. فلسطینی ها امیدوارند آشتی حماس و فتح راهگشای صلح و تشکیل دولت مستقل فلسطینی باشد.   

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.