خبر فوری
This content is not available in your region

پرتغال موفق به دریافت کمکهای مالی بین المللی شد

نظرها
پرتغال موفق به دریافت کمکهای مالی بین المللی شد
اندازه متن Aa Aa

مقامات کمیسیون اروپا و صندوق بین المللی پول که برای مذاکره به لیسبون سفر کرده بودند، با دولت موقت این کشور بر سر پرداخت وام 78 میلیارد یورویی توافق کردند.

توافقی که از حمایت حزب سوسیال دموکرات، اصلی ترین حزب مخالف دولت پرتغال هم برخوردار است، اما مخالفانی هم دارد.

فرانسیسکو لوسا، رییس حزب “بلاکو د اشکرده” که با این توافق مخالف است در اینباره می گوید:” پرتغال در سال جاری با یک بحران اقتصادی مواجه خواهد شد و تا سال آینده ادامه خواهد داشت. تعداد بیکاران از هفتصد هزار نفر به هشتصد هزار نفر افزایش می یابد. اگر برنامه این است که ما از قبل نتیجه را می دانیم ، نتیجه یک فاجعه است که اقتصاد را از بین می برد.”

اما براستی گزینه دیگری جز استقراض برای پرتغال متصور بود؟ کشوری با کسری بودجه ده و نیم میلیارد یورویی که بدهی هایش بیش از 97 درصد تولید ناخالص داخلی آن است و رشد اقتصادی اش برای سال جاری منفی پیش بینی شده است.

توافق صورت گرفته بر معاملات بازار اوراق بهادار تاثیر گذاشت و سود اوراق قرضه ده ساله پرتغال از 10.32 درصد به ده درصد کاهش یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.