خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات هواداران بن لادن در پاکستان و فیلیپین

نظرها
تظاهرات هواداران بن لادن در پاکستان و فیلیپین
اندازه متن Aa Aa

هواداران رهبر پیشین القاعده پس از برگزاری نماز جمعه در شهر هیبت آباد پاکستان، شهری که اسامه بن لادن درآن به دست نظامیان آمریکایی کشته شد تظاهرات کردند.

در حالی که دولت پاکستان از ادامه همکاری خود با آمریکا برای مقابله با تروریسم خبر داده است، تظاهرکنندگان از دولت این کشور خواستند تا از این اقدام خودداری کند.

محمد ابراهیم رهبر حزب جماعت اسلامی می گوید:“ما به خیابان ها آمده ایم تا علیه تصمیم حاکمان خود و نیز حمله آمریکایی ها برضد همبستگی و حق حاکمیت پاکستان تظاهرات کنیم.”

اسلام آباد نیز شاهد اعتراض پس از برپایی نماز جمعه بود اما نیروهای امنیتی اجازه ندادند که این تظاهرات شکل گیرد.

بعد از کشته شدن اسامه بن لادن، تدابیر امنیتی شدیدی در این کشور حکمفرماست.

هیبت آباد که پیش از این شهرکی گمنام در حومه اسلام آباد، پایتخت پاکستان بود بعد از مرگ بن لادن به کانون توجهات جهانی تبدیل شده است.

در شهر مانیل، پایتخت فیلیپین نیز شماری از مسلمانان، خشمگین از کشته شدن بن لادن به خیابان ها آمده و تظاهراتی برپا کردند. حدود شصت تن از آنان نیز در پی راهپیمایی پس از نمازجمعه به سوی سفارت آمریکا، با پلیس درگیر شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.