خبر فوری
This content is not available in your region

ملی گرای افراطی به حکم دادگاه مسکو به حبس ابد محکوم شد

نظرها
ملی گرای افراطی به حکم دادگاه مسکو به حبس ابد محکوم شد
اندازه متن Aa Aa

متهم اصلی، نیکیتا تیخونوف، 31 ساله، به دلیل قتل یک وکیل و یک روزنامه نگارِ مخالف دولت به حبس ابد و همسرش اِوگنیا خَسیف 26 ساله، به هجده سال زندان محکوم شدند.

استانیسلاس مارکِلوف وکیل 34 که ازمدافعین فعال قربانیانِ نژادپرستان به حساب می آمد به همراه آناستازیا بابورُوا یک روزنامه نگار معروف و نزدیک به آنا پلیتزکوسکی، به هنگام خروج از یک کنفرانس مطبوعاتی در سال 2009 در روز روشن و در خیابانی نزدیکِ کاخ کرملین به ظرب گلوله کشته شدند.

این مقام کمیته تحقیق فدراسیون روس، ولادیمیرمارکین، از این حکم استقال کرد و گفت :« کار محققان در جمع آوری مدارک، خوب انجام شده است و شواهد ارائه شده برای هیئت منصفه اعتباربالایی داشتند و این رضایت بخش است».

غالبا روسیه متهم است که به اندازۀ کافی در دستگیری قاتلانِ منتقدان دولت فعالییت نمی کند و معمولا یا دستگیریی انجام نمی شود یا اتهامات و تحقیقات به طور کامل پیش نمی روند. پلیس مسکو بعد از ده ماه تحقیق اعلام کرد که نیکیتا تیخونوف و همسرش به یک گروهِ تندروی ملی گرا متعلق بودند. وکلای این دو می گویند درخواست تجدید خواهند کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.