خبر فوری

تانک های سوریه به بندر بانیاس یورش بردند

تانک های سوریه به بندر بانیاس یورش بردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

 ارتش سوریه سحرگاه شنبه با تانک به شهر بندری بانیاس در غرب این کشور که از مراکز اعتراض علیه حکومت بشار اسد است یورش برد. در نتیجه این حمله سه زن کشته شده اند.
 
این حمله پس از آن صورت می گیرد که روز جمعه نزدیک به 30 نفر در تظاهرات ضد دولتی در دمشق پایتخت این کشور و چند شهر دیگر کشته شدند.
 
یک فعال حقوق بشر در سوریه به رویترز گفته است که تانک ها وارد سه منطقه سنی نشین بانیاس شدند اما به منطقه شیعی نشین در این بندر نزدیک نشدند.
 
این فعال حقوق بشر افزوده است که دولت ارتباط با اکثر نقاط بانیاس را قطع کرده و صبح شنبه تنها با یکی دو ناحیه این شهر امکان ارتباط محدود وجود داشته است. 
 
سرکوب تظاهرات روز جمعه در شهرهای حمص و حما بیشترین کشته و مجروح را برجای نهاد و به گزارش ناظران در زمره شدید ترین برخورد های نیروهای امنیتی با معترضان طی دو ماه گذشته بود.
 
از سوی دیگر، شعار های تظاهر کنندگان نیز رادیکالترین شعارها و مبنی بر خواست کناره گیری بشار اسد از قدرت و سرنگونی رژیم او بوده است.
  

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.