خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات شوراهای شهر در آلبانی برگزار شد

نظرها
انتخابات شوراهای شهر در آلبانی برگزار شد
اندازه متن Aa Aa

انتخابات شوراهای شهر و شهرداری ها روز یکشنبه در بیش از 380 منطقه در آلبانی برگزار شد. این انتخابات به مردم آلبانی اجازه می دهد 384 شهردار و بیش از 6100 نمایندۀ خود در شوراهای شهر را انتخاب کنند.

انتخابات روز یکشنبه برای آلبانی آزمون مهمی به شمار می آید چرا که این کشور سعی دارد با غلبه بر بحران سیاسی دوسالۀ خود که پس از انتخابات پارلمان در ژوئن 2009 میان احزاب مختلف و حزب حاکم آغاز شده است، راه خود را برای پیوستن به اتحادیۀ اروپا هموار سازد.

رقابت اصلی در این انتخابات میان دو حزب سوسیالیست آلبانی به رهبری شهردار تیرانا و حزب دموکرات به رهبری نخست وزیر این کشور در جریان است. گزارش هایی در مورد حملات طرفداران حزب حاکم به برخی از نمایندگان حزب سوسیالیست و تهدید رای دهندگان به این حزب در حوزه های رای گیری به دست ناظران بین المللی این انتخابات رسیده است.

این انتخابات از ساعت هفت صبح به وقت محلی آغاز شد و در ساعت 22 به پایان رسید. شمارش آرا از نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه شروع شده است و نتایج اولیه روز دوشنبه اعلام خواهد شد.

سه میلیون و صد هزار نفر واجد شرایط شرکت در این انتخابات در آلبانی هستند و بیش از پنج هزار نفر بر این انتخابات نظارت کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.