خبر فوری
This content is not available in your region

یونان از وام دهندگان مهلت بیشتری می گیرد

یونان از وام دهندگان مهلت بیشتری می گیرد
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا با درخواست یونان مبنی بر افزایش مهلت بازپرداخت بدهیها و کاهش نرخ بهره وام داده شده به این کشور موافقت کرد تا یونان بتواند از بحران بدهی و کسری بودجه خارج شود.

همزمان موسسه استاندارد اند پور رتبه اعتباری یونان را دو رتبه کاهش داد.

اما با افشاگری روزنامه آلمانی اشپیگل، گمانه زنی ها در مورد بحران بدهی های یونان ابعاد تازه ای به خود گرفت.

این روزنامه پس از نشست محرمانه وزرای دارایی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ، که هنوز جزئیات آن منتشر نشده، خبر داد که یونان، یورو را ترک می کند.

حال این سوال مطرح می شود که آیا یونان از یورو دست می کشد و دوباره به دامان دراخما باز می گردد؟

واگلیس آگا پیتس، کارشناس اقتصادی در اینباره می گوید:” وقتی شما یک کشور غیر قابل اطمینان دارید تنها راه نجات این است که یک ارز قابل اعتماد داشته باشید. بنابراین شما یکی از ابزارهای قابل اعتماد را در شرایطی که مشکل دارید رها نمی کنید.”

الیور راث، کارشناس امور بانکی می گوید:“من فکر می کنم برای حل این مشکل باید یک تلاش مداوم وجود داشته باشد. این بدین معناست که وضعیت در یونان باید تمام مدت تحت کنترل باشد ، باید درساختار بدهی هایش تجدید نظر شود و اگر کار به درستی انجام شود، خسارات محدود می شود.”

ایرلند دیگر کشوربدهکار منطقه یورو نسبت به افزایش مهلت بازپرداخت و کاهش نرخ بهره وان یونان واکنش نشان داد و خواهان امتیازات مشابه برای خود شد.

اتحادیه اروپا درماه مارس نیز نرخ بهره وام اعطایی به یونان را کاهش داد و مهلت بیشتری را برای بازپرداخت این وام به آتن داد .

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.