خبر فوری
This content is not available in your region

پسران بن لادن رئیس جمهوری آمریکا را به قانون شکنی متهم کردند

پسران بن لادن رئیس جمهوری آمریکا را به قانون شکنی متهم کردند
اندازه متن Aa Aa

پسران اسامه بن لادن اقدام آمریکا در کشتن پدرشان را محکوم کردند. در بیانیه ای که روزنامه نیویورک تایمز آمریکا منتشر کرده است، پسران رهبر القاعده رئیس جمهوری آمریکا را به «زیر پا گذاشتن اصول اولیه انسانی» متهم کردند، چرا که نیروهای آمریکایی اسامه بن لادن را در حالی کشتند که مسلح نبود.
 
این بیانیه رئیس جمهوری آمریکا را مسئول مرگ اسامه بن لادن معرفی کرده است و می گوید انداختن جسد بن لادن در آب «تحقیرکننده» و بر خلاف آموزه های دینی مسلمانان است.
 
عمر بن لادن، فرزند سی ساله اسامه بن لادن است که در گذشته هم بارها خشونتهای صورت گرفته توسط پدرش را محکوم کرده بود. او سه سال قبل در مصاحبه ای گفته بود که می خواهد سفیر صلح باشد و همه مردم باید مثل او صلح را نمایندگی کنند.
 
آمریکا که پیش تر گفته بود رهبر القاعده در یک درگیری مسلحانه کشته شد، چند روز بعد این روایت را تصحیح کرد و گفت او در هنگام مرگ مسلح نبود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.