خبر فوری
This content is not available in your region

موافقت اتحادیه اروپا با بازگشایی دفتری در بن غازی

موافقت اتحادیه اروپا با بازگشایی دفتری در بن غازی
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا با بازگشایی دفتری در شهر بن غازی موافقت کرد. هدف از تاسیس این دفتر، سازماندهی کمکها به شورای مخالفان دولت لیبی عنوان شده است.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست این اتحادیه گفت: «ما از طریق این دفتر از آقای جبرئیل و شورای ملی دولت انتقالی حمایت خواهیم کرد تا امنیت در این کشور برقرار شود.»

محمود جبرئیل، رئیس شورای ملی مخالفان معمر قذافی است. دیدار دو ماه قبل او با نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه را قانع کرد که این شورا را به رسمیت بشناسد. با وجود تلاشهای فراوان مخالفان دولت لیبی از کشورهای اتحادیه اروپا فقط فرانسه و ایتالیا شورای ملی دولت انتقالی را به عنوان نمایندگان مردم لیبی به رسمیت شناخته اند.

بن غازی دومین شهر بزرگ لیبی است که از حدود سه ماه قبل در دست مخالفان معمر قذافی بوده است. بسیاری از ساکنان شهرهای دیگر از جمله مصراته با شدت گرفتن حملات ارتش تلاش می کنند خود را به این شهر در شرق لیبی برسانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.