خبر فوری

موج بازداشت ها در سوریه، درآستانه تظاهرات جمعه

موج بازداشت ها در سوریه، درآستانه تظاهرات جمعه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تلویزیون دولتی سوریه در حالی تصاویر استقبال مردمی از نظامیان در شهر حمص را نشان می دهد، که روز قبل از آن تانکهای ارتش سوریه با گلوله باران یک منطقه مسکونی این شهر، حداقل 5 نفر را کشته بودند.
 
حمص سومین شهر سوریه محسوب می شود و در مرکز این کشور واقع شده است.
 
به گزارش خبرگزاریها و سازمانهای غیر دولتی، از ابتدای درگیریها که از حدود دو ماه پیش آغاز شده تاکنون حدود 700 نفر کشته و هزاران نفر دیگر در سوریه دستگیر شده اند.
 
این در حالی است که خبرگزاری رویتر به نقل از مشاور بشار اسد، رییس جمهور سوریه، گزارش داده که تیراندازی به سوی افراد خواهان دموکراسی و فعالان حقوق بشر، ممنوع شده است.
 
علی رغم اعلام اعمال اصلاحات از جمله لغو حالت فوق العاده پس از 50 سال و بررسی یک قانون جدید انتخاباتی، سرکوب مخالفان همچنان در سوریه ادامه دارد.
 
بنابر گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، در واکنش به فراخوانی ها برای برگزاری تظاهرات گسترده در روز جمعه، دولت سوریه از روز چهارشنبه موج جدیدی از بازداشتها که شامل فعالان سیاسی، خبرنگاران، روشنفکران و افراد عادی تظاهرکننده می شود را آغاز کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.