خبر فوری
This content is not available in your region

بندر مصراته در کنترل کامل مخالفان سرهنگ قذافی

بندر مصراته در کنترل کامل مخالفان سرهنگ قذافی
اندازه متن Aa Aa

پس از تصرف فرودگاه شهر مصراته، مخالفان می گویند ارتش معمر قذافی را از این شهر بیرون رانده اند و مصراته در کنترل کامل آنهاست.

مخالفان در صدد دورکردن هر چه بیشتر نیروهای سرهنگ قذافی هستند تا شهر از تیررس آتشبارهای سنگین آنها در امان باشد.

آلبرتو آرسه با تایید این خبر برای یورونیوز از منطقه “تامینا” در نزدیکی مصراته گزارش می دهد که مخالفان آماده حمله به مواضع نیروهای سرهنگ قذافی می شوند تا با عقب راندن آنها، به مخالفان شهرهای دیگری چون زینتان بپیوندند.

بندر مصراته سومین شهر بزرگ لیبی در غرب این کشور است که با طرابلس دویست کیلومتر فاصله دارد.

اما پس از آن که روز جمعه وزیر امورخارجه ایتالیا از احتمال زخمی و خارج شدن آقای قذافی از طرابلس خبر داد، وی در پیامی صوتی از تلوزیون دولتی لیبی با صلیبی خواندن نیروهای ناتو و خطاب به آنان گفت:”من در جایی هستم که نمی توانید پیدایم کنید و بکشیدم چرا که من در دل میلیون ها نفر زندگی می کنم. حتی اگر جسم مرا از بین ببرید روح من در دلها خواهد ماند.”

تلویزیون دولتی لیبی همچنین از کشته شدن 11 غیرنظامی در حمله هوایی روز جمعه ناتو خبر داد، خبری که ناتو گفت “نمی تواند صحت آن را تایید کند و از بروزهرگونه تلفات انسانی متاسف است.”

ناتو گفت، هدف جنگنده هایش، یک “سنگر کنترل و فرماندهی” بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.