خبر فوری
This content is not available in your region

نوزدهمین قهرمانی منچستر یونایتد در لیگ برتر انگلستان

نوزدهمین قهرمانی منچستر یونایتد در لیگ برتر انگلستان
اندازه متن Aa Aa

شاگردان الکس فرگوسن توانستند برای نوزدهمین بار قهرمانی لیگ برتر انگلستان را برای منچستر یونایتد به ارمغان بیاورند. این دوازدهمین قهرمانی لیگ برتر برای آقای فرگوسن با شیاطین سرخ است.

تیمی که بطور سنتی قهرمان بوده است و علاوه بر 19 قهرمانی لیگ برتر، دوازده قهرمانی جام حذفی انگلستان را در کارنامه دارد و از این حیث موفق ترین تیم انگلستان است.

اما تاریخ این باشگاه حوادث تلخی هم به خود دیده است. در سال 1958، در یک سانحه هوایی، هشت تن از بازیکنان نوجوان و مستعد این تیم جان خود را از دست دادند.

اما از دست دادن آینده سازان این باشگاه هم مانع پیشرفت این تیم نشد و ده سال بعد در سال 1968، منچستر یونایتد موفق شد تحت هدایت” مت بازبی” به قهرمانی اروپا دست یابد.

تاکنون بازیکنان بزرگی در این باشگاه بازی کرده اند که از جمله آنان می توان از اریک کانتونا بازیکن جنجالی فرانسوی نام برد.

وین رونی نام بزرگ دیگری است که در این تیم همچنان مشغول درخشش است.

دیگر بازیکن مشهوی که در این تیم بازی کرده است کریس رونالدوی پرتغالی است.

ورزشگاه اولترافورد پا به توپ شدن دو تن از بزرگان فوتبال بریتانیا یعنی پل اسکولز و رایان گیگز را نیز به خود دیده است.

اما شاید معروف ترین این بازیکنان، دیوید بکهام، کاپیتان اسبق منچستر یوناید و تیم ملی انگلستان باشد.

حال طرفداران این تیم چشم به دیدار هفتم خردادماه تیمشان با بارسلونا دوخته اند به این امید که قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در سال 2008 راتکرار کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.