خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس صندوق بین المللی پول به اتهام تجاوز جنسی دادگاهی می شود

رئیس صندوق بین المللی پول به اتهام تجاوز جنسی دادگاهی می شود
اندازه متن Aa Aa

پس از دستگیری دومینیک استروس کان، رئیس صندوق بین المللی پول، شکایتی از وی به اتهام تلاش برای تجاوز جنسی و سلب آزادی اشخاص تسلیم دادگاهی در آمریکا شده است. براساس اعلام پلیس نیویورک، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده در فرانسه قصد تجاوز جنسی به یکی از کارکنان هتلی در این شهر را داشته اشت.
 
اما زن خدمتکار توانسته از محل فرار کند و به پلیس خبر بدهد. نیروهای پلیس نیویورک استروس کان را در فرودگاه جان اف. کندی آن شهر دستگیر کرده‌اند.
 
قرار است وی عصر یکشنبه برای پاسخگویی به اتهام‌های خود در دادگاه حاضر شود. قرار بود وی در انتخابات ریاست جمهوری آیندۀ فرانسه با نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری کنونی فرانسه وارد رقابت شود.
 
صندوق بین المللی پول هنوز رسما در این باره موضعی نگرفته است. به نوشتۀ روزنامۀ فرانسوی “لو ژورنال دو دیمانش” در صورت اثبات اتهام‌های این سیاستمدار ۶۲ ساله این امر می‌تواند پیامدهای سیاسی بسیاری برای او داشته باشد؛ زیرا وی در نظرسنجی ها بر نامزدهای انتخاباتی دیگر برتری داشته و دستگیری او یک سال پیش از برگزاری انتخابات می تواند این وضع را تغییر دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.