خبر فوری
This content is not available in your region

دستگیری معترضان به بیکاری در مادرید

نظرها
دستگیری معترضان به بیکاری در مادرید
اندازه متن Aa Aa

پلیس مادرید شامگاه یکشنبه و در پایان تظاهرات گسترده در این کشور، دهها نفر را دستگیر کرد. پیش تر و در طول روز یکشنبه، هزاران نفر در پنجاه شهر اسپانیا علیه سیاست های اقتصادی دولت و افزایش بیکاری دست به تظاهرات زده بودند.

در این تظاهرات که توسط گروهی به نام “جوانان بدون آینده” برپا شده بود، هزاران دانشجو و افراد جویای کار در اعتراض به وخامت اوضاع اقتصادی و پایین بودن دستمزدها، از دولت اسپانیا خواستند برای کاهش بیکاری چاره ای بیاندیشد.

اسپانیا با پنج میلیون نفر بیکار، یکی از کشورهای اروپایی است که بیشترین میزان بیکار را داراست. بنا بر اعلام دولت اسپانیا، نرخ بیکاری در این کشور در سال جدید 1.3 درصد کاهش یافته و از 21.3 درصد به 20 درصد رسیده است.

این کشور با کسری بودجه روبروست و دولت برای مقابله با این کسری بودجه ضمن ارائۀ برنامۀ ریاضت اقتصادی، اقدام به کاهش کمک هزینه های تحصیلی کرده است که این امر همراه با افزایش بیکاری، دانشجویان را برای یافتن کار و تامین هزینه های تحصیلی خود با مشکلات بسیاری روبرو کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.