خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات ضد دولتی علیه دولت اسپانیا در اعتراض به بیکاری

نظرها
تظاهرات ضد دولتی علیه دولت اسپانیا در اعتراض به بیکاری
اندازه متن Aa Aa

صدها نفر از دانشجویان و جوانان روز سه شنبه در شهر مادرید علیه سیاست های اقتصادی دولت اسپانیا دست به تظاهرات زدند. در این تظاهرات که توسط دو سازمان اجتماعی “جوانان بدون آینده” و “دموکراسی واقعی” برپا شده بود، دانشجویان از دولت این کشور خواستند با اصلاح سیاست های اقتصادی به رشد بی رویۀ بیکاری در این کشور پایان دهد.

این دو سازمان، با استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی نظیر توییتر و فیسبوک اقدام به هماهنگی برای برپایی این تظاهرات کرده بودند.

تظاهرکنندگان که با نشان دادن دستهایشان به سوی پلیس، شعار “دست های ما سلاح ماست” را سر می دادند، قصد داشتند شب را در میدان اصلی شهر مادرید سپری کنند اما توسط پلیس متفرق شدند. این تظاهرات همزمان با مادرید، در چندین شهر دیگر اسپانیا نیز برگزار شد.

تظاهرات روزهای اخیر می تواند به سنگین شدن کفۀ ترازو به نفع احزاب محافظه کار دست راستی در این کشور در مقابل حزب سوسیالیست حاکم بر این کشور بیانجامد.

در حال حاضر اسپانیا با بیش از 21 درصد، بیشترین نرخ بیکاری را در میان کشورهای اروپایی داراست. این میزان بیکاری در میان جوانان کمتر از 25 سال از مرز 44 درصد در ماه فوریه گذشت و به بالاترین حد خود رسید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.