خبر فوری

سایه اعتراض جوانان بر انتخابات در اسپانیا

سایه اعتراض جوانان بر انتخابات در اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

تظاهرات هزاران جوانان اسپانیایی در اقصی نقاط این کشور پس از یک هفته به آستانه برگزاری انتخابات شهری و منطقه ای رسید.

بر اساس قوانین اسپانیا، برپایی تظاهرات یک روز پیش از انتخابات ممنوع است. این قانون به گفته عده ای از معترضان نادیده انگاشته خواهد شد.

با وجود اختلاف نظر،رهبران جنبش کنونی هنوز نتیجه نهایی بحث های خود را برای ادامه تظاهرات یا خاتمه آن، اعلام نکرده اند.

سخنگوی جنبش جوانان اسپانیا می گوید:“ما خواستار تغییری در جامعه هستیم که با تحول سیاسی و اجتماعی آغاز و بیش تر از سوی سیاستمداران نمایندگی شود و بر این اساس آنها به ارزش های اجتماعی بیش تر از شاخص های سهام اهمیت دهند.”

از سویی دیگر خوزه لوییز رودریگز زاپاترو، نخست وزیر اسپانیا در تازه ترین واکنش خود به اعتراض جوانان گفته است:” می خواهم بدانید که ما و دیگر همکاران قدیمی بخوبی به ضرورت پیشرفت و ارتقا آگاهیم و همه از آن حمایت می کنیم. جوانان به ویژه به اشتغال نیاز دارند و با کار و شرکت در رای گیری آن را به دست می آورند.”

نخست وزیر اسپانیا از توقف روند تعدیل اقصادی خبر می دهد و با این حال انتظار می رود که سوسیالیست ها در انتخابات شهری و منطقه ای روز یکشنبه کرسی های زیادی را از دست دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.