خبر فوری

حال و هوای بن غازی پس از گشایش نمایندگی اتحادیه اروپا

حال و هوای بن غازی پس از گشایش نمایندگی اتحادیه اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از گشایش دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در بن غازی توسط کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مردم این شهر از این رویداد شادمان هسنند. گشایش این دفنراقدامی نمادین است که بیش از پیش به شورای ملی انتقال قدرت در لیبی کمک می کند.

پیش از این، تعدادی از سازمان های غیر دولتی فعال درعرصه اجتماعی، در دانشگاه پزشکی بنغازی گردهم آمدند تا این موفقیت را جشن بگیرند.

یکی از شرکت کنندگان در این مراسم می گوید: “ما از رژیم قذافی به جان آمده ایم. او ما و فرزندانمان را می کشد. ما از تمام دنیا می خواهیم که به ما کمک کند.”

یکی از کارکنان دفتر اتحادیه اروپا در بن غازی می گوید:“ما به نیازهای این منطقه واقف هستیم. آنها بیشتر ازهر چیز نیازمند حمایت فنی هستند. آنها نیازی به حمایت مالی ندارند. لیبی کشور ثروتمندی است.”

فضای باز به وجود آمده در بن غازی و افتتاح دفتر اتحادیه اروپا ، به سازمان های غیر دولتی فرصت فعالیت در عرصه اجتماعی را داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.