وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اوباما: رابطه آمریکا و ایرلند برمبنای همخونی است

اوباما: رابطه آمریکا و ایرلند برمبنای همخونی است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه در دوبلین پایتخت ایرلند با اندا کنی نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که قصد دارد در روزهای آینده به بریتانیا ، فرانسه و لهستان نیز سفر کند به منظور جلب نظر اعضای اتحادیه اروپا در یاری رسانی اقتصادی به ایرلند، این کشور را به عنوان نخستین مقصد سفر اروپایی خود برگزید.

آقای اوباما در دیدار با نخست وزیر ایرلند و در حضور خبرنگاران گفت :” دوستی و رابطه ایالات متحده آمریکا و ایرلند در بالاترین سطح ممکن است. بدیهی است که این صرفا موضوعی استراتژیک و مربوط به سیاست خارجی نیست. برای ایالات متحده آمریکا، رابطه با ایرلند بر مبنای همخونی است.”

وی بعد از ظهر امروز با مری مک آلیس رئیس جمهوری این کشور نیز دیدار داشت. پیش از آن آقای اوباما از فرودگاه دوبلین به روستای مونیگال رفت و از خانه اجداد مادری اش بازدید کرد که مورد استقبال ساکنان این دهکده قرار گرفت.

برخی از کارشناسان بر این باورند که با توجه به ایرلندی تبار بودن حدود 40 درصد از مردم ایالات متحده آمریکا، آقای اوباما با این سفر و اعلام حمایت از ایرلند به آرای خود در انتخابات آینده ریاست جمهوری افزوده است.