خبر فوری
This content is not available in your region

یمنی ها در بیم جنگ داخلی

نظرها
یمنی ها در بیم جنگ داخلی
اندازه متن Aa Aa

پایتخت یمن برای سومین روز متوالی، روز چهارشنبه دستخوش درگیری میان نیروهای دولتی و طرفداران رهبر قبیلۀ “الحاشد“، “شیخ صادق الاحمر“ بود.

در پی کشته شدن بیش از 44 نفر از روز دوشنبه تا کنون و شدت گرفتن این درگیری ها و هچنین قطع آب و برق در شهر صنعا، گروهی از شهروندان و غیر نظامیان در حال ترکِ این پایتخت هستند.

یکی از ساکنان این شهر می گوید : «ما از محلۀ “الحصبا” می آییم. چون آنجا جنگ و بمب باران است».

علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری یمن، سه شنبه شب، به سربازان خود فرمان آتش بس داد و از “شیخ الاحمر” خواسته بود که افراد مسلح خود را از ساختمان های عمومی و دولتی تحت کنترل خود، بیرون آورد.

آقای علی عبدالله صالح گفت : «ما بنا به برنامۀ خارجی ها کار نمی کنیم و ما از کسی دستور نمی گیریم. این امور داخلی است. ما با قدرت جلوی هرکسی که علیه امنیت و ثبات عمل کند، می ایستیم».

در همین حال صد ها تن از مردم، در اعتراض به خشونت ها، بعد از ظهر چهارشنبه به خیابان های صنعا آمدند و خواستار جلوگیری از بروز یک جنگ داخلی شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.