خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار بمب نزدیک خودروی صلح بانان سازمان ملل در لبنان

نظرها
انفجار بمب نزدیک خودروی صلح بانان سازمان ملل در لبنان
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه در اثر انفجار بمبی در نزدیکی یک خودروی نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد در شهر صیدان لبنان، دست کم شش سرباز ایتالیایی و دو غیرنظامی زخمی شدند. حال دو تن از سربازان زخمی وخیم اعلام شده است. این انفجار زمانی رخ داد که کاروان صلح بانان سازمان ملل متحد در حال عبور از شهر صیدان در جنوب لبنان بود.

بنا به تأیید محافل امنیتی در لبنان هدف بمب گذاری کاوران نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد بوده است. بمب یاد شده با چاشنی هدایت شونده از راه دور منفجر شده و خودروی باری صلح بانان سازمان ملل را متلاشی کرده است.

فرانکو فراتینی، وزیر امور خارجۀ ایتالیا، “تأسف” خود را از این حادثه ابراز و مأموریت نیروهای این کشور در لبنان را ایفای سهمی در برقراری ثبات خوانده است. وی همچنین اعلام کرده که این کشور حضور سربازان خود را در لبنان کاهش خواهد داد. شمار سربازان ایتالیایی در لبنان به ۱۷۸۰ تن می‌رسد. تا کنون شخص یا گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.