خبر فوری
This content is not available in your region

حمله هوایی ناتو به مقر معمر قذافی

حمله هوایی ناتو به مقر معمر قذافی
اندازه متن Aa Aa

نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی،ناتو، برای چهارمین روز متوالی طرابلس را بمباران کردند. هدف حملات پنجشنبه شب نیروهای ناتو دقیقا مشخص نبود اما دود برخاسته از محل بمبارانها نشان می دهد که مقر معمر قذافی در باب العزیزیه یکی از اهداف این حملات بود. پنجشنبه شب صدای پنج انفجار در طرابلس شنیده شد.

در حالی که سران گروه هشت در فرانسه به دنبال راهی برای سرنگونی معمر قذافی اند، دولت لیبی هم فعالیتهای دیپلماتیک خود را تقویت کرده است. نخست وزیر این کشور با چند کشور اروپایی از جمله اسپانیا تماس گرفته و خواهان برقراری آتش بس شده است.

علی المحمودی در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «اتحادیه آفریقا و سازمان ملل متحد باید تاریخی را برای آتش بس تعیین کنند.» این درخواست بلافاصله از طرف آمریکا رد شد.

آقای محمودی برای گفتگو با رهبری کمیته های مردمی که نماینده مردم هستند، اظهار آمادگی کرد. حتی اگر آنها اعضای شورای ملی انتقال قدرت در بن غازی باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.