خبر فوری
This content is not available in your region

دور دوم انتخابات محلی ایتالیا برگزار شد

دور دوم انتخابات محلی ایتالیا برگزار شد
اندازه متن Aa Aa

دور دوم انتخابات محلی ایتالیا روز یکشنبه در حالی برگزار شد که همه نگاه ها به میلان است. شهری که زادگاه سیلویو برلوسکونی و پایگاه سیاسی مهم او است و معمولا در آن پیروز انتخابات بوده است. اما شواهد نشان می دهد که ممکن است حزب آقای برلوسکونی کرسی شهرداری میلان را بعد از بیست سال از دست بدهد.

فرانکو پاونچلو، تحلیلگر ایتالیایی می گوید: «اگر لتیزیا موراتی، نامزد حزب برلوسکونی در میلان، بازنده شود من فکر می کنم دولت سقوط کند. شاید همین فردا ما شاهد سقوط دولت نباشیم، اما اختلافات ایجاد شده در دولت ائتلافی در نهایت به سقوط دولت خواهد انجامید.»

نامزد حزب راستگرای سیلویو برلوسکونی در میلان در دور اول انتخابات فقط 42 درصد آرا را به دست آورد و نتوانست برنده شود.

بسیاری از کارشناسان انتخابات میلان را آزمونی برای سیلیویو برلوسکونی، نخست وزیر جنجالی ایتالیا می دانند که از ماه ها قبل با پرونده های مختلف قضایی دست به گریبان بوده است. اتهامهایی از قبیل داشتن رابطه جنسی با دختری زیر سن قانونی و سه پرونده فساد مالی کار دولت ائتلافی آقای برلوسکونی را دشوار کرده است. آقای برلوسکونی همه اتهامها علیه خود را رد کرده است.

در انتخابات شهر ناپل حزب سیلویو برلوسکونی با اختلاف اندکی رای بیشتری به دست آورد اما انتخابات در این شهر هم به دور دوم کشیده شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.