خبر فوری
This content is not available in your region

کارزار جهانی "فیش فایت"، تغییر سیاست ماهیگیری در اروپا

کارزار جهانی "فیش فایت"، تغییر سیاست ماهیگیری در اروپا
اندازه متن Aa Aa

بنا به اعلام صندوق جهانی طبیعت، سالانه 40 درصد از ماهی های صید شده از دریا، مرده به آب بازگردانده می شود. امری که چرخه تولید مثل ماهی ها را یا خطر مواجه می کند.

در اعتراض به این امر هاگ فیرنلی ویتینگستال، روزنامه نگار، فعال حمایت از حقوق حیوانات و آشپز انگلیسی، کارزاری به نام “مبارزه برای ماهی ها”(فیش فایت)برپا کرده است. این کارزار عمدتا اینترنتی، توجه مقامات کمیسون اروپا را نیز به خود جلب کرده است.

ماریا دامانکی کمیسر اروپایی صنعت ماهیگیری و تجارت دریایی می گوید:” من پیغام شما را دریافت کردم اما شما نیز باید پذیرای پیامی از من باشید؛ می خواهم به شما بگویم که مساله هنوز حل نشده است. ما باید به تلاش هایمان کماکان ادامه دهیم.”

ویتینگستال رهبر این کارزار می گوید:” ما نشانه های واقعی تعهد مقامات عالی را می بینیم. ماریا داماناکی به روشنی گفت که پایان دادن به این رویه غلط، اولویت اصلی اصلاحات در سیاست مشترک اروپایی ماهیگیری است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.