خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش مجدد نرخ بیکاری در آلمان

نظرها
کاهش مجدد نرخ بیکاری در آلمان
اندازه متن Aa Aa

نرخ بیکاری در آلمان طی ماه جاری میلادی باز هم کاهش یافت و به کمترین میزان خود از زمان اتحاد دو آلمان رسید.

همانطور که پیش بینی می شد، میزان بیکاری در اقتصاد اول اروپا در ماه مه به هفت درصد کاهش پیدا کرد و تعداد افراد جویای کارفصلی هم هشت هزار نفر دیگر کمتر شد. با این حال، نزدیک به سه میلیون بیکار در این کشور وجود دارد.

اورسلا وان درلین، وزیر کار آلمان در توصیف وضعیت اقتصادی حال حاضر کشورش گفت:” بازار کار آلمان در مجموع در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. هم اکنون زمان آن فرارسیده تا از این موقعیت خوب استفاده کنیم و آینده کشور را بسازیم . اما ازطرف دیگر ما به یک میلیون کارگر ماهر و متخصص نیاز داریم که نگرانی هایی را در بین بازرگانان و شرکت های تجاری بوجود آورده است.”

اقتصاد کشورهایی نظیر آلمان در شرایطی که برخی از کشورهای اروپایی با مشکلات اساسی اقتصادی روبرو هستند، در مسیر صعودی قرار دارد و کارشناسان پیش بینی می کنند که پویاترین اقتصاد اروپا در سال 2011 میلادی هم یک رشد حداقل سه درصدی را تجربه کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.