خبر فوری

مخالفان حکومت لیبی دو روستا را در غرب آن تصرف کردند

مخالفان حکومت لیبی دو روستا را در غرب آن تصرف کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مخالفان مسلح حکومت لیبی از روز پنج شنبه کنترل دو روستای شکشوک و قصرالحاج را در غرب لیبی به دست گرفته‌اند. این دو روستا در تأمین و برقراری جریان برق برای شهرهای غربی لیبی اعمیت دارند.

مصطفی عبدالجدود، از فرماندهان مخالفان مسلح حکومت لیبی در شهر رجبان دربارۀ تسخیر دو روستای یاد شده گفته است: «شورشیان ضدحکومت از شهرهای جادو، رجبان، زنتان علیه نیروهای قذافی با یکدیگر متحد شده و آنها را مجبور به ۴۰ کیلومتر عقب نشینی از روستای قصرالحاج کرده‌اند. ما سه تانک، ده جیپ و سلاح‌های بسیاری از آنها به غنیمت گرفتیم. نیروهای قذافی سعی داشتند تأسیسات برق منطقه را بمباران کنند.»

ساکنان شکشوک و قصرالحاج که از بیش از دو ماه پیش تحت فشار نیروهای نظامی قذافی زندگی می‌کردند، پس از افتادن این دو روستا به دست مخالفان مسلح حکومت برای شادی به خیابان‌ها رفتند.

این در حالی است که جنگنده‌های ناتو نیز در ساعات آغازین پنج شنبه بار دیگر اهدافی را در شهر طرابلس، پایتخت لیبی و اطراف آن بمباران کردند.

این بمباران‌ها از سه ماه پیش تاکنون علیه مواضع نیروهای معمر قذافی رهبر لیبی ادامه داشته‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.