خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات در تل آویو در حمایت از فلسطینی ها

تظاهرات در تل آویو در حمایت از فلسطینی ها
اندازه متن Aa Aa

روز شنبه در تل آویو حدود چهار هزار نفر در تظاهراتی از دولت اسرائیل خواستند با بازگشت به پشت مرزهای سال 1967 میلادی راه را برای تشکیل کشور مستقل فلسطینی هموار کند.

این به معنی خروج از مناطق اشغالی از جمله شرق بیت المقدس و کرانه باختری رود اردن است که صدها مجتمع مسکونی یهودی نشین در آن ساخته شده است.

سخنگوی یک سازمان غیردولتی اسرائیلی می گوید: «اسرائیل باید موجودیت کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد و با فلسطینیها صلح کند. اسرائیل باید مرزهای سال 1967 میلادی را به عنوان مبنای صلح در منطقه بپذیرد. به نظر ما اقدامات دولت اسرائیل و کارهای نتانیاهو فاجعه بار است.»

رئیس جمهوری آمریکا حدود دو هفته پیش در یک سخنرانی گفت اسرائیل باید مرزهای سال 1967 را بپذیرد. اما بنیامین نتانیاهو بلافاصله با پرواز به واشنگتن و در دیدار با رئیس جمهوری آمریکا و نمایندگان کنگره این کشور مخالفت خود را با این پیشنهاد اعلام کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.