خبر فوری

بی اعتنایی پرتغالی ها به شرکت در انتخابات پارلمانی

بی اعتنایی پرتغالی ها به شرکت در انتخابات پارلمانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مراکز رای گیری در پرتغال از صبح روز یکشنبه بر روی رای دهندگان برای شرکت در انتخابات پارلمانی زودهنگام باز شده اما از میان 9 میلیون و 600 هزار واجد شرایط تنها 21 درصد به پای صندوق های رای رفته اند.

رقبای اصلی این انتخابات ازعزم خود برای اجرای سیاست ریاضت اقتصادی، کاهش هزینه ها و افزایش مالیات ها خبر داده اند. بنابراین پرتغالی ها که می دانند سالهای سختی از نظر اقتصادی پیش رو خواهند داشت، اعتنایی به این انتخابات از خود نشان نداده اند.

در این انتخابات، رقابتی تنگاتنگ میان حزب حاکم سوسیالیست با حزب سوسیال دموکرات وجود دارد. نظر سنجی های اولیه از پیروزی سوسیال دموکراتها به رهبری پدرو پاسوس کوئیلو، نامزد راست میانه این حزب خبر می دهد.

نتایج اولیه همچنین نشان می دهد که ژوزه سوکراتش، نخست وزیر پرتغال و نامزد حزب سوسیالیست باید در انتظار شکستی سخت باشد. سیاستهای صرفه جویانه اقتصادی و دریافت وام 78 میلیارد دلاری سقوط دولت او را در بر داشته است.

پرتغال طی سالهای اخیر با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه بوده است .تحلیلگران می گویند، حتی حزب پیروز این انتخابات نیز عمری طولانی نخواهد داشت چراکه برای اجرای اصلاحات اقتصادی، شرایط بسیار سختی پیش رو دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.