وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کشته شدگان "النکسه" در سوریه تشیع شدند

کشته شدگان "النکسه" در سوریه تشیع شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روزدوشنبه یک روز پس از تیراندازی سربازان اسرائیلی به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی در بلندیهای جولان، پیکر کشته شدگان در سوریه تشیع شد. 
 
سوریه تعداد کشته شدگان اعتراضات روز یکشنبه را 23 و زخمی شدگان را 350 نفر اعلام کرد.
 
فلسطینی های ساکن سوریه در چهل و چهارمین سالگشت روز “النکسه“ در بلندیهای جولان و در نقاط مرزی سوریه با اسرائیل تجمع کرده بودند که مورد اثابت گلوله های سربازان اسرائیلی قرار گرفتند.
 
 روز موسوم به “النکسه” روزی است که اسرائیل پس از شکست اعراب در سال 1967، کرانه های غربی رود اردن، بلندیهای جولان سوریه و نوار غزه مصر را ضمیمه خاک خود کرد که تا به امروز نیز این اراضی را در اشغال خود دارد.   
 
بیشترین تلفات در تیراندازی سربازان اسرائیلی  روز یکشنبه در دو منطقه “مجدل شمس” و “قنیطره” و وقتی صورت گرفت که معترضان سعی در عبور از موانع مرزی اسرائیل کردند.
 
دولت اسرائیل تظاهرات و اعتراضات در نقاط مرزی را، تلاش سوریه برای منحرف کردن افکار عمومی نسبت به ناآرامی های داخلی این کشور ارزیابی می کند.
 
حدود سه هفته پیش نیز در تظاهرات فلسطینیان در روز النکبه که در اعتراض به 63 امین سالگرد تشکیل دولت اسرائیل و در نواحی مرزی سوریه با اسرائیل برگزار شد، شانزده تن کشته شدند.