خبر فوری
This content is not available in your region

مردم از سوریه می گریزند

نظرها
مردم از سوریه می گریزند
اندازه متن Aa Aa

ترکیه مرزهای خود را به روی پناهندگانی که از سوریه می گریزند باز کرده است. به گفتۀ منابع خبری تاکنون دستکم 750 نفر در اردوگاههای که به همین منظور در داخل نزدیکی مرزهای خود با سوریه برپا کرده است اسکان داده شده اند. تنها طی روز چهارشنبه، 448 پناهندۀ سوریایی وارد ترکیه شده و توسط مسئولان صلیب سرخ این کشور ثبت نام شده اند.

دولت ترکیه اعلام کرده است که مرزهایش را به روی این پناهندگان همچنان باز نگاه خواهد داشت و از دولت سوریه خواسته است به سرکوب غیرنظامیان و تظاهرکنندگان در این کشور پایان دهد.

آمبولانس های ترکیه پناهندگان مجروح را در مرزهای این کشور با سوریه به بیمارستان ها منتقل می کنند. صلیب سرخ این کشور همچنین اقدام به توزیع آب و غذا در میان پناهندگان این اردوگاهها کرده است. به گزارش خبرگزاری ها، بسیاری از گریختگان سوریایی چادرهایی در داخل خاک سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه برپا کرده و در انتظار آرام شدن اوضاع شهر خود به سر می برند.

بیشتر این پناهندگان اهالی شهر “جسر الشغور” هستند که در شمال غربی سوریه واقع شده است. روز دوشنبه در این شهر و به گفتۀ دولت سوریه، 120 نیروی نظامی توسط افراد ناشناس کشته شده اند. پس از این واقعه، بر تعداد سربازان در این شهر افزوده شده و ارتش سوریه در شهر جسر الشغور مستقر شده است. دولت این کشور نیز اعلام کرده است با مسببین این حادثه به شدت برخورد خواهد کرد.

پناهندگانی که در این اردوگاهها مستقر شده اند می گویند ارتش آب و برق را در این شهر قطع کرده و نانوایی ها را نیز بسته اند.

فعالان سیاسی سوریایی می گویند این سربازان توسط نیروهای امنیتی و به دلیل تمرد از فرمان شلیک به سوی مردم به قتل رسیده اند. اعتراضات ضد دولتی از ماه مارس در سوریه آغاز شده و تاکنون بیش از 1100 نفر جان خو را از دست داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.