وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

زلزله شهر کرایست چرچ را لرزاند

زلزله شهر کرایست چرچ را لرزاند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز دوشنبه چند زلزله شهر کرایست چرچ در نیوزیلند را لرزاند. شدیدترین زمین لرزه در این میان ۶ درجه در مقیاس ریشتر گزارش شده است.

برخی ساختمان های این شهر که در زلزلۀ چهار ماه قبل آسیب دیده بودند، این بار فرو ریختند و ویران شدند. در آن زلزله که در ماه فوریه رخ داد، ۱۸۰ تن جان باخته بودند. در زلزلۀ روز دوشنبه عدۀ بسیاری زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

یکی از زلزله زدگان دربارۀ وضعیت آسیب دیدگان در مصاحبه ای گفته است: «وضع وخیم و خسته کننده ای است. هنوز در این شهر هستیم و نمی دانیم خانه‌هامان سر پا هستند یا خیر.»

یکی دیگر از آسیب دیدگان این زمین لرزه نیز گفته است: «به این فکر می‌کنیم که اینجا بمانیم یا نه. چون نمی توانیم بچه‌های خود را اینجا، در محیطی بزرگ کنیم که نمی توانند با دوستان خود بیرون بروند.»

زلزله در برخی بخش های دومین شهر بزرگ نیوزیلند باعث ترکیدگی لوله‌های آب و جاری شدن آن در خیابان‌ها و مانع عبور و مرور خودروها شده است.

سال گذشته نیز زلزله‌ای به بزرگی ۱ / ۷ درجه در مقیاس ریشتر، شهر کرایست چرچ را لرزانده بود.

از میان ۱۴ هزار زلزله در هر سال در این کشور نزدیک ۲۰ مورد بزرگی ای بیش از ۵ درجه در مقیاس ریشتر دارند.