خبر فوری
This content is not available in your region

آینده برلوسکونی پس از شکست در همه پرسی

نظرها
آینده برلوسکونی پس از شکست در همه پرسی
اندازه متن Aa Aa

شکست سنگین سيلويو برلوسكونی در رفراندوم روز دوشنبه ایتالیا ضربۀ شدیدی به او وارد کرد. او که پیش تر در انتخابات شهری و استانی دو هفتۀ گذشته، ضربه محکمی از سوی رای دهندگان خورده بود، اکنون با شرایط سخت تری مواجه است.
 
با اینکه او شکست خود را پذیرفته است ولی همچنان سعی دارد، مثل همیشه با شوخی و ساده جلوه دادن این قضیه به راحتی از آن بگذرد و این شکست را کم رنگتر جلوه دهد.
 
ايتاليایی ها در اين همه پرسی، با رای قاطع حدود 95 درصدی، استفاده از انرژی هسته ای و همچنين مقررات جدید پيرامون نحوه خدمات آبرسانی، اعطای سازمان هایی به بخش خصوصی و لغو قانون مربوط به مصونيت قضایی سيلويو برلوسكونی، را قبول نکردند.
 
“جیمز والستون“، استاد دانشگاه امریکایی شهر رم می گوید: «از دو هفتۀ گذشته تا امروز آقای برلوسكونی سعی کرد که از قضاوت سیاسی دربارۀ خود بعد از رفراندوم جلوگیری کند. البته این رفراندوم انجام شد و او که از 17 سال پیش تا به حال، در قلب سیاست ایتالیا بوده است، در تمامی انتخابات نقشی داشته است و این یکی هم، ازاین قاعده مستثنی نیست».
 
این رفراندوم پیش از رای اعتماد مجلس در 22  ژوئن انجام شد که بنحوی، نشان خواهد داد که آیا آقای برلوسکونی می تواند به عنوان نخست وزیر تا سال 2013  بماند یا نه.
  
به نظر می رسد شرکای لیگ شمالی آقای برلوسكونی، از جمله “اومبرتو روسی“  اعتماد خود را نسبت به او از دست داده اند. آقای  “روسی” گفت برلوسكونی دیگر توانایی برای برقراری ارتباط با مردم ندارد.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.