خبر فوری

توانایی ناتو در لیبی زیر سئوال

توانایی ناتو در لیبی زیر سئوال
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

منطقه های کوهستانی غرب و جنوب طرابلس پایتخت لیبی، از جمله زیلتان و بِریقه و همچنین خود شهر طرابلس، تحت بمباران مداوم نیروهای ناتومی باشند.
 
ژنرال “استفان آبریال“ فرمانده ارشد ناتو اعلام کرد:«همه ما حدس می زدیم که بحران لیبی تا حدی عجیب باشد. ما در حال حاضر با این مسئله مواجه هستیم و سعی می کنیم این عملیات را به بهترین نحو امکان اداره کنیم. بدیهی است که اگر این موضوع ادامه پیدا کند، ما با کمبود بعضی مهمات نظامی روبرو خواهیم شد».
 
پیشرفت شورشیان لیبی بار دیگربه خاطر بمباران پالایشگاه شهر مصراته توسط توپخانۀ قذافی به تعویق افتاد.
  
به گفتۀ یک عکاس خبرگذاری رویترز، روز سه شنبه، این پالایشگاه با اصابت بیش از 6 موشک، آسیب دید. این امر موجب اختلال در رسیدن سوخت به مخالفانی شد که در حال حمله به شهر زیلتان در 200 کیلومتری جنوب طرابلس بودند.
 
در همین حال، برخوردها در مناطق مختلف لیبی در این چند روز بسیار شدید بوده است. به گفتۀ یک فرمانده شورشی، از روز دوشنبه، در خط مقدم اجدابیا و بِریقه، بیش از 21 تن از مخالفان کشته شده اند.
   
در این میان، معمر قذافی، روز یکشنبه، با رئیس فدراسیون شطرنج روسیه یک بازی دوستانه داشت. با وجود اینکه بسیاری از رهبران جهان از قذافی می خواهند که از قدرت کناره گیری کند، او قاطعانه در جایگاه خود ایستاده است. گویی، وی با غربی ها هم یک مسابقۀ شطرنج انجام می دهد.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.